• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים
מגזין

תכנון ועיצוב משרדי עורכי דין

תהליך של עיצוב משרדים הוא תהליך ייחודי, שונה לחלוטין מעיצוב של חללים אחרים, כמו דירות פרטיות, חנויות וכן הלאה. בין שלל המשרדים שיש לעצב, עיצוב של משרדי עורכי דין תופס מקום מיוחד אצל מעצבי הפנים, משום שיש בו דרישות מיוחדות ומטרות מיוחדות, שיש לקחת בחשבון כאשר מתכננים את המשרד.

לעצב את המשרד שמושלם


מבחינה תכנונית, מרבית המשרדים דומים זה לזה מבחינת הצרכים שלהם: כל משרד צריך חדרים לעובדים, מטבח מודרני ומאובזר, ארונות לאחסון ולתיוק, אזור המתנה ללקוחות ועוד. אך משרדי עורכי דין זקוקים לתכנון מדויק, אשר יאפשר למשרד להתנהל בצורה טובה ונכונה, ולכן תמיד יש צורך בשירות של מעצבת פנים מקצועית, אשר מכירה היטב את התחום של עיצוב פנים בכלל ושל עיצוב משרדי עורכי דין בפרט. אך החלק החשוב עוד יותר בתכנון ועיצוב משרדי עורכי דין הוא החלק השני – זה של העיצוב.

עיצוב של משרד עורכי דין הוא חלק חשוב מאד מן התכנון, לעיתים יותר מאשר בכל משרד אחר, משום שהעיצוב של משרד עורכי הדין מעניק הן לעובדים במקום והן ללקוחות את התחושה שמדובר במשרד מקצועי שיכול להקנות להם ביטחון – הן ביטחון תעסוקתי ומקצועי (לעובדים) והן ביטחון בשירות שהם מקבלים (ללקוחות).

עיצוב משרד עורכי דין

משרד עורכי דין אמור להקנות לעובדים בו – השותפים, השכירים, העובדים המנהליים, המזכירות וכן הלאה – את התחושה שהם עובדים במקום יציב ומכובד, שמכבד גם אותם כעובדים. אך יותר מכך, הוא אמור להקנות ללקוחות תחושה שהם הגיעו למקום מקצועי, אשר יעניק להם שירות מקצועי ואיכותי, ויספק להם את כל מה שהם זקוקים לו. כאשר מעצבים מספר עורכי דין, חשוב לשים לב למספר נקודות משמעותיות, הן מבחינה תכנונית והן מבחינה עיצובית. הנה כמה דוגמאות.

תכנון משרד עורכי דין – האחסון

אמנם כיום יותר ויותר מן הניירת המשפטית שהייתה קיימת בעבר הופכת להיות ניירת וירטואלית, והעבודה נעשית באמצעות האינטרנט והמחשב. אך למרות זאת, בכל משרד עורכי דין יש צורך במדפסות אשר פעילות באופן רציף, ובכל משרד כזה ישנה ניירת רבה. לכן, כל משרד עורכי דין זקוק למקום אחסון שמתאים לתיוק של כל המסמכים החשובים הללו. יתרה מזאת: מקומות האחסון במשרד עורכי דין צריכים להיות נגישים, על מנת שניתן יהיה לשלוף את המסמכים הדרושים והרלוונטיים לכל מקרה בקלות וביעילות. אי אפשר ליצור מקום אחסון מרוחק, במחסן למשל, משום שעורכי הדין זקוקים לניירת המשרדית שלהם באופן זמין ונגיש.

הייצוגיות של משרד עורכי דין בעזרת עיצוב

בכל משרד עורכי דין חשוב ליצור חדר ישיבות גדול, מרווח ומעוצב, אשר מהווה מעין חלון ראווה של המשרד כולו. זהו החדר החשוב ביותר במשרד מבחינה עיצובית. חשוב למקום אותו באזור מרכזי של המשרד, כך שניתן יהיה לראות אותו מחלקים שונים של המשרד, וכמובן גם לעצב אותו בסגנון מכובד ויוקרתי, על מנת להעניק לעובדים כמו גם ללקוחות תחושה של מקום גדול, מכובד ומקצועי. חשוב לתכנן מראש אמצעים טכנולוגיים בחדר הישיבות, על מנת להגן על הפרטיות וגם ליצור אפשרות לישיבות בליווי מחשב ומצגות, וכן הלאה.

לסיכום

עיצוב של משרד עורכי דין דורש מיומנות, יצירתיות ומקצועיות מצד מעצבי הפנים של המשרד. עיצוב נכון של משרד עורכי הדין יכול להזניק אותו קדימה, להביא אליו לקוחות וגם לגרום לעובדים שבו לעבוד במסירות רבה יותר ובהנאה רבה יותר. לכן, חשוב במיוחד להשקיע בעיצוב איכותי, מכובד ומרשים.

לפרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ אישית - מלאו את פרטיכם:
חזרה למגזין