• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים
מגזין

עיצוב פנים משרדים מדלת הכניסה ועד משרד המנכ"ל

בהתחלת עבודת עיצוב פנים של משרדים יש לקחת בחשבון את התנאים המיוחדים והצרכים המיוחדים של המשרד הספציפי שאותו מעצבים. אין ספק שבעיצוב משרדצריך לקחת בחשבון את כל מה שנראה טוב במשרד ומכיל בתוכו את כל מה שראוי שהמשרד יכיל, ברמה מאורגנת, מסודרת ומעוצבת משפיע באופן מהותי על תפוקת העבודה, על היצירתיות ועל הרצון להגיע לעבודה בכל יום מחדש עם כוחות.

תהליך עיצוב במשרד

בכדי שהמשרד יהווה את סביבת העבודה האידיאלית עבורך, רצוי ומומלץ להתמקד במציאת איש מקצוע בעל וותק , נסיון וכשרון כמובן. יש לחפש אחר מעצב או מעצבת פנים של משרדים שהם מקצועיים ובעלי מוסר עבודה. יש לבקש את תיק העבודות שלהם על מנת להתרשם ולנסות להבין אם סגנון העיצוב שלהם עומד בסטנדרטים שלכם ואם אתם מתחברים לדרך שבה הכשרון העיצובי שלהם בא לידי ביטוי ואם הוא מתממשק איתכם ואתם מתחברים אליו. משרד מהווה את סביבת העבודה שכל אדם עובד בה. אין ספק שמשרד שנראה טוב ומכיל בתוכו את כל מה שראוי שמשרד יכיל, ברמה מאורגנת, מסודרת ומעוצבת משפיע באופן מהותי על תפוקת העבודה, על היצירתיות ועל הרצון להגיע לעבודה בכל יום מחדש עם כוחות. עיצוב פנים משרדים הוא: תהליך מורכב, לעיתים אף יותר מעיצוב פנים של בית פרטי.

חלל ההמתנה של לקוחות המשרדתהליך העבודה עם הלקוח דורש:

  • מפגש ראשוני עם הלקוח  - תהליך  עיצוב פנים המשרד מתחיל עם מפגש ראשוני עם הלקוח כדי שהמעצב או המעצבת פנים יבינו את הכיוון העיצובי של הלקוח. המטרה היא להבין מה המסר העיצובי והרעיוני שהלקוח רוצה לשדר - האמירה הכללית. מתחיל תהליך תכנון מקדים בנוגע למראה הרצוי בסופו של התהליך של המשרד בהתאם לציפיות ודרישות הלקוח. תהליך עיצוב פנים משרדים כולל רכישת ריהוט, אביזרים ופריטים שונים עבור המשרד, בהתאם לסגנון ואופן העיצוב, התאמת התאורה, יצירת נישות מגבס במידה ומעונינם בהם, צביעת הקירות והצבת כל דבר במקום האידיאלי עבורו. 
  • בניית הקונספט העיצובי -  השלב הביצועי: ליווי תהליך הבינוי וההקמה והלבשת הפרויקט שזהו השלב הסופי שבו מתבצע התהליך עצמו בפועל. בעיצוב פנים המשרד צריך להתאים הן את תכנון החלוקה הפנימית והן את החומרים שבהם משתמשים, לצרכים של המשרד. לדוגמא, במשרדים שיש בהם הרבה רעש, תהיה עדיפות לקירות גבס ולתקרה אקוסטית, אשר ימנעו מהרעש לעבור מחדר לחדר במשרד. בבחירת החומרים חשוב שהם יהיו בטיחותיים ויעמדו בסטנדרטים הנידרשים לחללים ציבוריים.
  • עיצוב התאורה במשרד: בעיצוב פנים משרדים חשוב לבחור את התאורה כאשר אנחנו לוקחים בחשבון אלמנטים פונקציוליים כגון חסכוניות, תאורה שמתאימה לקריאה ועיון בחדר העבודה או חדרי הישיבות ובמקביל בנישות פינתיות יותר, תאורת אווירה דקורטיבית ונקודתית ושבה אין צורך בתאורה בוהקת ושוטפת.
  • עיצוב ריהוט פנים המשרד - כאשר תהליך עיצוב פנים המשרד מתחיל צריך לקחת בחשבון את אופי המשרד ואת סוג הלקוחות שמגיעים אליו ואת סוג השירות שהמשרד נותן. ריהוט פנים המשרד חייב להשתלב במיקום של המשרד כדי שהמשרד לא יראה מסורבל והריהוט לא ישקף את האופי של החברה, הריהוט צריך לשדר את המסר שהחברה רוצה להעביר.

יצירת סביבת עבודה נעימה

מחקרים מוכיחים כי ככל שסביבת העבודה נעימה ונינוחה יותר עבור העובדים כך תפוקת העבודה שלהם משתפרת ועולה. תכנון פונקציונאלי שיענה על צרכיהם של העובדים הוא עיקרון חשוב בכל מה שנוגע לעיצוב משרדים. לדוגמא ניתן לעצב משרד בעזרת מחיצות גבוהות בין העובדים השונים שיעניקו לכל עובד פרטיות ושקט ולעומת זאת ניתן לתכנן עיצוב הכולל מחיצות מודולריות נמוכות שיאפשרו אינטרקצייה וקשר שוטף במהלך יום העבודה, יחד עם דלתות מעוצבות של חברת גמליאל אשר גם אטומות לרעש - כמובן שכל זה תלוי באופי המשרד ובדינאמיקה אותה אתם מעוניינים ליצור בו. בכל מה שנוגע לעיצוב אין נכון או לא נכון, מה שמתאים עבורכם לא יתאים לחברה המתחרה שלכם ולהפך, אתם צריכים להגדיר לעצמכם היטב את רצותנותיכם ואת המסרים אותם אתם מעוניינים להעביר ולהיעזר במעצב פנים מקצועי שיצליח להעביר הרעיונות והמחשבות שלכם לכלל מעשה.

שלב ההכרות והתכנון

שלב ההכרות והתכנון הוא השלב המשמעותי ביותר בתהליך.בשלב זה יבחן מעצב הפנים שבחרתם את מאפייני החברה באמצעות מענה למספר שאלות משמעותיות: מהי מטרת העסק? מי קהל היעד שלו? מהו אופיה של העבודה? מי הם העובדים המרכיבים את המשרד? התשובות שתענו לשאלות אלו, יקבעו בסופו של דבר את תהליך תכנונו של המשרד הן מבחינה פונקציונאלית והן מבחינת העיצוב –כפי שהוא יראה דרך עיניו של הנכנס לבית העסק. מעצבת הפנים של המשרד צריכה לקחת בחשבון את רצונו של בעל המשרד ואת המסר שבעל העסק רוצה להעביר. למתג את המשרד דרך העיצוב פנים והנראות של המשרד. כדי שמשרד יהווה את סביבת העבודה האיכותית והטובה ביותר, הוא חייב להיות מעוצב ומסוגנן בטוב טעם, הן צרכי עבודה והן לצרכי קבלת קהל.

בחירת המעצב פנים הנכון

חדר המתנה שקרן אלבוים עיצבהבחירת מעצב פנים לעסק שלכם היא בחירה משמעותית ובעלת השלכות ישירות וארוכות טווח על עיצוב אופיו של העסק שלכם ועל האווירה שעתידה לשרור בו. מעצב משרדים מקצועי ובעל ניסיון הוא כזה שיערוך היכרות מעמיקה עם הלקוח שלו יבין היטב את ערכי החברה וכמובן יתמצא היטב בתחום עיצוב פנים של משרדים כך שבסופו של תהליך תקבלו משרד שיצליח להעביר בעזרת העיצוב שלו את רוח ואופי החברה ואת האווירה אותה אתם מעוניינים לשדר לקהל הבאים בשערי משרדכם. לסיכום,  מיתוג העסק בא לידי ביטוי בעיצוב פנים של המשרד. המשרד הוא הפנים של בעל העסק. מיתוג החברה בצורה הנכונה לאמירה החברתית יוצר תחושה של הזדהות וחיבור עם המקום עבודה. תפקיד המעצבת של המשרד הוא ליצור תחושת אחידות ומקצועיות ובמקביל תחושת שייכות בין החלל המשרדי לעובדים.

לפרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ אישית - מלאו את פרטיכם:

 

לפרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ אישית - מלאו את פרטיכם:
חזרה למגזין