• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים
מידע שימושי

דירות ובתים מעוצבים בקריות: טרנדים בולטים

 

הקריות שליד חיפה התפתחו רבות בשנים האחרונות, ומסוג של ישוב קטן ואינטימי הן הפכו לכרכים אורבניים לכל דבר. אין זה מפתיע, אם כן, כי גם הטרנדים האופנתיים החדשים ביותר בתחום האדריכלות ועיצוב הבית מוצאם את ביטוים בבתים, בבניינים ובדירות החדשים הנבנים במהירות מסחררת של ממש בקריות בשנים האחרונות. אותה קלאסיות שמרנית ומסורתית שאפיינה את המבנים בקריות זזה מעט הצידה, כדי לפנות חלק ממקומה לבתים ודירות חדשים יותר, עדכניים יותר, מלהיבים הרבה יותר. כך שלעיתים קרובות, בעת טיול בקריות, תוכלו לפגוש את הקלאסי והישן כשהוא ניצב לו בניחותא ובאין מפריע לצד העכשווי והמעודכן, ושניהם מהווים חלק בלתי נפרד מצביונן הייחודי של הקריות.

 

דירות בקריות - כיצד הן מעוצבות?

 

למעשה, בניגוד לסטיגמה הרווחת, אזור צפון ישראל איננו מפגר מבחינת עיצובו האדריכלי ועיצוב הפנים שלו אחרי המרכז השיקי והעכשווי, ולכן סביר להניח כי דירות בקריות תהיינה מעוצבות בלא פחות טוב טעם וטרנדיות מדירות באזור מרכז הארץ. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי מדובר בסוג שונה במעט של אנשים, כך שסביר להניח כי אותם הטרנדים הבולטים (כקיר בודד וכהה בסלון או שימוש בשיש ושילובו באלמנט עיצוביים שונים) ימותנו מעט כאשר ישולבו בדירות המעוצבות בקריות, ולא יבואו לכדי ביטוי מובהק, אלא מתון וסולידי מעט יותר. יש להתחשב גם בעובדה כי מדובר במרבית המקרים באזורים שהינם פחות צפופים מבחינת הבניה, כך שהשטחים הירוקים המשובצים בין הבניינים או הבתים עשויים להשפיע גם על סגנון העיצוב הפנימי של החללים.

 

איך מכניסים ניואנסים לעיצוב?

 

כפי שהזכרנו, בצד מבני המגורים המחופים בחיפויים מחיפויים שונים, מצוי הירוק בשפע, והרוגע אותו הוא נוסך על פני החללים המעוצבים, מטפטף, חודר ומשפיע על סגנון העיצוב והצבעים בהם נעשה שימוש. למשל, גווני עץ חמים, קירות צבועים בגוונים מעודנים וכן הלאה. לעיתים רחוקות תוכלו לפגוש באזור את הבוטות האקסטרימית המתריסה אותה ניתן למצוא בשפע באזור המרכז, אולם יתכן כי דווקא העידון, אותו "עיגול" וריכוך של האדג'ים האופנתיים, יוצר את העיצוב המיוחד אבל לא פחות אופנתי מהעיצוב השכיח במרכז. לחצו על הלינק הבא  לצפייה בתיק עבודות של בתים מעוצבים.

 

בשורה התחתונה:


עבור רבים מתושבי המרכז, "הקריות" נשמעות כמו אזור שנמצא אי-שם, רחוק מעבר להרי החושך, אשר אנשים נזקקים לדרכון בר תוקף על מנת לבקר בו. למעשה, אין דבר רחוק יותר מהאמת, מאחר והקריות (במיוחד בשנים האחרונות) הדביקו את הפער האורבני הגדול שפתחה העיר תל אביב ואזור המרכז כולו. קווי התחבורה הציבורית המהירים, הרכבת וגם המטרונית (כן, יש חיה כזו), הופכים את אזור הקריות לנגיש וזמין מבעבר, כך שבהחלט ניתן לגור בקריות ולהמשיך לעבוד באזור המרכז, אם תתעקשו.

לפרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ אישית - מלאו את פרטיכם:
חזרה למידע שימושי