• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים
מידע שימושי

עיצוב מרפסת במגדל יוקרה: איך עושים את זה נכון

מרפסות, עבור מרבית הדיירים בבנייני דירות, נחשבות לחלק המקשר בין ה"חוץ" (הסביבה, השכונה, אזור המגורים) ל"פנים" (חלל הדירה, "קפסולת" הדיור שלכם). דרכה, אנחנו פוגשים את העולם החיצון העוטף אותנו ובה, אנחנו מחליטים כיצד אנחנו מציגים את עצמנו אל מי שנמצא בחוץ, מחוץ לדירה שלנו. עיצוב המרפסת מתבסס על טעם אישי והעדפה, ויכול להעיד הרבה על האנשים הגרים בדירה הצמודה אל המרפסת המעוצבת. למשל, עיצוב מרפסת כגן פורח יכול להעיד על נפש יצירתית וחשיבה בלתי שגרתית, בעוד מרפסת מינימליסטית, המכילה שולחן וזוג כסאות או מיטת שיזוף יכול להעיד על פרקטיות וחשיבה עניינית וישירה.

עיצוב מרפסות במגדלי יוקרהמגדלי יוקרה - מה נשקף מהמרפסת שלכם?

כאשר מדובר על מגורים במגדלים, המרפסת, עשויה להיות פעמים רבות, אחת מהסיבות העיקריות לרכישת הדירה. היכולת להתבונן על הסביבה מרחוק, מגבוה, להיות חלק ממנה, ובכל זאת, לא להתערבב בה לגמרי, היא המניעה רבים מהאנשים המעדיפים מגדלי יוקרה על פני בניינים רגילים או בתים צמודי קרקע. השימוש במרפסת, במקרים כאלה, הוא לגמרי מחויב המציאות (יש לכם נוף מדהים, לא תיהנו ממנו בכל הזדמנות שנופלת לידיכם?), ולכן, עיצובה של המרפסת מקבל בדירות כאלה משמעות ומשקל רבים יותר מאשר בבתי דירות רגילים.

בטיחות - מעל לכל!

אם אתם חולקים את חייכם (וכתוצאה מכך, גם את דירתכם) עם ילדים או חיות מחמד, מרפסת עלולה להיות מסוכנת במקצת, במידה ולא תתייחסו למיגונה בכובד הראש המתאים ולא תנקטו באמצעי הבטיחות הנכונים. למשל, שימוש בדלת קשה לפתיחה בידי מי שאיננו אדם בוגר (דלת כבדה או בעלת מנגנון פתיחה ייעודי), הגבהת המעקה (קיימים כיום מעקים מוגבהים שקופים, אשר אינם פוגמים במראה המרפסת), רישות המרפסת ברשתות שקופות כמעט לחלוטין אבל חזקות דיין כדי לעמוד במשקלו של ילד הנשען עליהן, וכד', יכולים להבטיח כי היציאה למרפסת תהיה לא רק מהנה אלא גם בטוחה לכל בני המשפחה, ההולכים על שתיים וגם ההולכים על ארבע. לחצו כאן כדי לראות דוגמאות לכך בעבודות עבר שלי על עיצוב פנים בתי יוקרה.

אינדיבידואליסטים? חשוב לבדוק

אמנם, מגורים בבניין דירות או במגדל מגורים מחייבים אתכם לויתורים מסוימים, אולם אלה, עבור מרבית האנשים, אינם נחשבים לגדולים או למעיקים יותר מידי. למשל, בניגוד לגרים בבית פרטי, לא תוכלו להחליט באיזה צבע אתם רוצים שיהיה צבוע מעקה המרפסת שלכם, אם שאר המעקות בבניין צבועים בצבע מסוים, אלא תידרשו ליישר קו ולחרוג, לכל היותר, בגוון אחד בהיר או כהה יותר מגוון זה. אולם, עבור רוב דיירים הבניינים, ובמיוחד דיירי מגדלי המגורים, אין המדובר בויתורים מרחיקי לכת, והנוף הנשקף מהמרפסת (בעיקר בקומות הגבוהות יותר) יכול להוות פיצוי הוגן למדי, על הגבלת היצירתיות והאינדיבידואליזם שלכם. בכל מקרה, אם אתם מתכננים רכישת דירה חדשה במגדל, זה אחד מהנתונים שמומלץ לכם לבדוק.

לפרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ אישית - מלאו את פרטיכם:
חזרה למידע שימושי