• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים
מגזין

בחירה נבונה של מעצבת פנים

בחירה נבונה של מעצבת פניםמה אתם יודעים על מעצבת פנים? הידעתם שמעצבת פנים איננה בהכרח אדריכלית? ומה ההבדל בין מעצבת פנים לבין הום סטייליסטית? על כך ועוד במאמר שלפניכם.

עולם עיצוב פנים הינו עולם עשיר מאוד. עיצוב פנים ברמה הפשוטה ביותר הוא לדאוג לחלל הפנימי של הבית או המשרד שיתאים לצרכי המשתמשים ברמה הטובה ביותר, תוך התייחסות לאילוצים שונים, כגון צורה, תקציב, טעם אישי וכדומה.

מעצבת פנים הינה מישהי המבינה בתחום עיצוב הבתים ומתמחת בעיצובם מחדש או בעיצוב חדש לבית ומשרד שטרם עוצב. האם מעצבת פנים היא אדריכלית? למעשה לא בהכרח. מעצבת פנים על פי חוק לא חייבת להיות אדריכלית. כל אחת בעל רגש ואינטואיציה או שעשה קורס בעיצוב פנים יכולה לספק שירותי עיצוב פנים. אדריכלית מעצבת בדרך כלל בתים או מבנים מסחריים ברמה החיצונית קודם כל, ורק לאחר מכן נכנסת לעיצוב הפנים של הבית ולתכנון החלוקה שלו. לעומת זאת למעצבת פנים אין כל הכשר לבצע שינויים חיצוניים ואף היא אינה מורשת כלל לכך. רק אדריכל יכול להגיש תוכניות לתכנון מבנה בצדו החיצוני.

ייעוץ והכוונה על ידי המעצבת

שימו לב, במידה והחלל קיים, מעצבת פנים יכולה לתת ייעוץ לגבי עיצובו במצבו הנוכחי. במידה והיא תהיה מעוניינת להזיז קירות, לבטל קירות וכדומה או לעשות שינוי כלשהו במערכת האינסטלציה והחשמל, יש להיוועץ עם הגורמים המוסמכים לפני שעושים איזה שהוא שינוי כלשהו. חשוב להיוועץ עם מהנדס בניין לפני שינוי קירות, וכן להיוועץ אם חשמלאי או אינסטלטור בהתאם לתחומם. אין למעצבי פנים הכשרה מספקת או הסמכה המאפשרת להם לשנות קירות.

ישנן מעצבות פנים שעוסקות גם בתחום אדריכלות פנים. מדובר בדרך כלל על אדריכליות שלקחו קורסים נוספים בעיצוב פנים או בבעלות כשרון מיוחד. חשוב להבין, מה שהופך מעצבת פנים לטובה זה הכישרון שלה בשורה התחתונה. אם בני הבית או בעלי המבנה מרוצים זאת אומרת שהיא מעצבת טובה. הבדיקה חייבת להיות כמובן לאורך זמן.

הום סטייליסטית איננה מעצבת פנים, היא לא שוברת מטבחים או קירות, הום סטייליסטית מתייחסת לצבעי הבית, לרהיטים, לחומרים השונים בהם עושים שימוש, היא משתמשת בקיים כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

בחרו את מה שנכון וטוב עבורכם!

לחצו כאן למידע נוסף על עיצוב בתים מודרניים

לפרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ אישית - מלאו את פרטיכם:
חזרה למגזין